LSIS PAB 25

SONY DSC

2022 m. gegužės 20 d. LSIS Panevėžio apskrities bendrijos nariams ir svečiams dar ilgai kels malonius prisiminimus.

Norėdami netradiciškai paminėti bendrijos 25-metį sumanėme nerengti įprastinių iškilmių, o suorganizuoti renginį, kuris skatintų LSIS narius kuo geriau pažinti vienam kitą per betarpišką ir neoficialų bendravimą.

Siekdama labiau populiarinti statybos inžinieriaus profesiją ir norėdama, kad šią specialybę rinktųsi daugiau jaunų žmonių, visai neseniai LSIS PAB pasirašė bendradarbiavimo sutartį su KTU Panevėžio fakultetu. Taigi renginiui pasirinktos universiteto erdvės.

Prieš 25 metus susikūręs Panevėžio statybos Inžinierių klubas su pirmaisiais 15 narių. Šiuo metu yra viena iš veikliausių Lietuvos statybos inžinierių sąjungos bendrijų ir vienija 75 narius. „Paskutiniais metais stebėtinai greitai ėmė daugėti norinčių įsilieti į mūsų bendriją. Šiemet pavasarį priėmėme 17 naujų narių ir dabar jau  vėl turime virš dešimties norinčiųjų. Nors gyvuojame jau tiek metų, mūsų narių amžiaus vidurkis vis mažėja t. y. – mes vis jaunėjame. Labai įdomu tai, kad mūsų narių bendra inžinerinė patirtis sudaro daugiau negu 1700 metų. Taigi esame jauni, bet turime neįkainojamai didelį patirties ir žinių bagažą!“ – džiaugėsi LSIS PAB direktorius Vidas Šlivinskas.

Itin malonią staigmeną kolegos inžinieriai pateikė LSIS PAB tarybos nariui UAB „Kriautė“ vadovui Jauniui Kavaliauskui vienbalsiai nutarę bendrijos 25-mečio proga jam įteikti aukščiausią LSIS  apdovanojimą – LSIS Garbės ženklą, kurį įteikti atvyko LSIS prezidentas Žymantas Rudžionis.  Šiuo ženklu apdovanojami nepriekaištingos reputacijos statyboje dirbantys inžinieriai ir žymiausi statybos srities mokslininkai, savo veikloje besivadovaujantys aukščiausiais moraliniais standartais ir savo pavyzdžiu stiprinantys statybų inžinieriaus įvaizdį visuomenėje.

Šventiniame renginyje dalyvavo svečiai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Šiaulių, Marijampolės  LSIS bendrijų, LSIS vykdantysis direktorius Robertas Encius, LSIS Prezidiumo nariai, statybos bendrovių „Panevėžio statybos trestas“  ir „Kriautė“ vadovai Egidijus Urbonas ir Zenonas Jansonas. Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius pasveikino bendriją su 25-

mečiu ir taip pat įteikė dovanėles ir gėlių visoms dalyvavusioms moterims.  Renginio metu buvo įteikti LSIS nario pažymėjimai septyniolikai naujų bendrijos narių.

Labai didelio susidomėjimo susilaukė antroji renginio dalis – „Inžinierių ralis 2022“. Siekiant užmegzti artimesnius ryšius tarp bendrijos narių, atsitiktiniu būdu buvo suformuota 14 ekipažų, kurie įveikė virš 200 km Panevėžio apylinkėmis, vykdydami įvairias pastabumo  ir nuovokumo reikalaujančias užduotis, išbandydami save automobilių slalomo trasose, atrasdami čia pat esančius, bet dar nematytus unikalius objektus. Nepatenkintų nebuvo! Kirtus finišą, KTU Panevėžio fakulteto erdves užtvindė džiugus dalinimasis įspūdžiais ir užsimezgusi inžinerinė bendrystė. Tiksliausiai užduotis atliko ir pirmieji slalomo rungtyse buvo inžinieriai Vytautas Ščevinskas, Julius Kuncė ir Mantas Šileika. Jų ekipažui ir atiteko I vietos taurė ir diplomai.

Būti keliose vietose vienu metu (pvz. važiuoti ralyje ir dar seminare dalyvauti) toli gražu sugeba ne kiekvienas. Džiugu, kad buvo susidorota ir su tokiu iššūkiu. Po įtemptos dienos, belaukiant varžybų rezultatų, su inžinierių auditorija pačiomis naujausiomis, seminaruose gautomis profesinėmis žiniomis pasidalino LSIS vykdantysis direktorius Robertas Encius ir LSIS prezidiumo narys Mantas Raišys.

Renginys pateisino lūkesčius: tapome artimesni, laisvesni, įdomesni, išmintingesni. Iškilo tik vienas klausimas – Kada bus antrasis Inžinierių ralio etapas?